Blog

Plusy i minusy wyprawek

wyprawka

Przygotowanie dziecka do szkoły i zapewnienie mu wszystkich podręczników obowiązujących podczas nauki w danym roku szkolnym jest w bardzo wielu przypadkach dość poważnym zadaniem finansowym, z którym przychodzi się borykać wielu rodzicom w naszym kraju. Badania przeprowadzone przez niezależne ośrodki badawcze wykazują w typowo jednoznaczny sposób, że przeciętna wyprawka ucznia szkoły podstawowej będzie kosztować jego rodziców od pięciuset do ośmiuset złotych na każde jedno dziecko.

Wydatki, które ponieść z tego tytułu muszą rodzice to nie tylko podręczniki, w których zawarta jest wiedza ogólna z danego przedmiotu. Wyprawka szkolna to także zeszyty ćwiczeń, przybory szkolne, piórnik, trampki i odzież na lekcje wychowania fizycznego czy też wygodny tornister. To właśnie ten ostatni okazuje się najdroższym ze wszystkich wymienionych wyżej przedmiotów. Dzieci szybko rosną i praktycznie, co roku należy kupować im nowy tornister, dopasowany do aktualnego wzrostu ucznia.

Wyprawka szkolna to często proces rozciągnięty w czasie nawet przez kilka kolejnych miesięcy. Ma to na celu zmniejszyć jednorazowy wydatek związany z zakupem podręczników szkolnych. Doświadczeni rodzice zaczynają kupować podręczniki od starszych roczników już pod koniec poprzedniego roku szkolnego. Chodzą oni także na różnego rodzaju wyprzedaże do supermarketów, gdzie często da się znaleźć duże obniżki cen na podstawowe artykuły szkolne takie jak na przykład długopisy czy zeszyty w kratkę. Każda okazja cenowa jest na pewno dużym plusem podczas przygotowywania wyprawki dla swojego dziecka.