Organizacja wesel

Jak zaplanować wesele?

portal weselny

Ślub i wesele to ogromne przedsięwzięcie, wymagające o wiele wcześniejszego planowania. Trzeba pamiętać o wielu aspektach, więc najlepiej sporządzić sobie listę, według której poszczególne elementy będą realizowane. Wiele par młodych korzysta także z gotowych list, które można znaleźć na portalach związanych z organizacją ślubu i wesela. W jaki sposób planować ślub i wesele?

Rok lub kilka lat wcześniej

Niektóre aspekty należy załatwić nawet rok lub dwa lata wcześniej. Pierwszym jest oczywiście data ślubu. Jeżeli ma nią być wymarzony dzień, niestety nie da się go zaplanować jedynie kilka miesięcy z wyprzedzeniem. Niektóre pary wybierają tak szczególną datę, że uroczystość można zorganizować dopiero za kilka lat, jednakże w tym czasie można spokojnie zaplanować pozostałe kwestie. Jak odnaleźć się w tym wszystkim? Ogromną pomocą może być konsultant ślubny (np https://gdynia.wytworniaslubow.pl/), który posiada doświadczenie w planowaniu, organizacji wesela, a także ma kontakty do firm, które będą świadczyć na weselu swoje usługi. Dzięki konsultantowi można mieć pewność, że nic nam nie umknie.

Kolejny aspekt, który wymaga zaplanowania nawet rok wcześniej to wynajem sali weselnej. Kwestia staje się szczególnie problematyczna, jeżeli wymarzoną jest konkretnie upatrzona sala, zaś wesele jest organizowane w sezonie. Wtedy trzeba zamówić wnętrze i opłacić zaliczkę znacznie wcześniej, niż gdyby wesele organizowane było w zimie.

konsultant ślubny

Kilka miesięcy przed weselem

Organizacja ślubu i wesela, to także takie kwestie jak wybór firmy świadczącej oprawę muzyczną, dekorującej salę i kościół, a także decyzje w sprawie menu czy strojów. Zazwyczaj wystarczy kilka miesięcy, by uszyć czy też sprowadzić wymarzoną suknię ślubną i garnitur, a także zamówić fotografa czy zespół muzyczny. Jeżeli jednak mowa o dj-u czy kamerzyście, który ma ogromne powodzenie może nie wystarczyć zamówienie usługi kilka miesięcy naprzód. W takiej sytuacji trzeba pomyśleć nad tym nawet rok wcześniej.

Menu i dekoracje to elementy, które da się zaplanować z niedużym wyprzedzeniem, biorąc pod uwagę, że w miarę upływu czasu upodobania pary młodej mogą się zmienić, nie warto robić tego na rok czy dwa lata wcześniej. Podobnie jest z suknią ślubną. Co kilka miesięcy pojawiają się nowe kolekcje modnych fasonów. Jeżeli panna młoda chce wystąpić w czymś modnym i na czasie, powinna wybrać raczej coś z kolekcji, które są trendy w ostatnich kilku miesiącach.

Czy planując organizację ślubu można zostawić coś na kilka tygodni przed uroczystością? Niektóre panny młode tyle czasu potrzebują właśnie na znalezienie makijażystki lub fryzjerki, ponieważ dobrych specjalistów w tej dziedzinie jest wielu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *